Aktualności

Chrzanowscy policjanci szkolili on line wolontariuszy WOŚP

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przeprowadzili szkolenie on line z zakresu bezpieczeństwa dla chrzanowskich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo, że do 29 Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze kilka dni, chrzanowski Sztab WOŚP działa pełna parą. Wczoraj o godz.19, mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących zorganizował on line spotkanie instruktażowe wolontariuszy z Policją.
Corocznie, przed Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, chrzanowscy funkcjonariusze przeprowadzali spotkanie z kwestującymi. Obecnie, z uwagi na stan epidemii nie było możliwe podobne szkolenie. Dlatego też, podjęto decyzję o zorganizowaniu spotkania on line na jednej z platform internetowych. Przeszkolono blisko 56 osób, które w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Orkiestry. Młodzi ludzie otrzymali cenne wskazówki, w jaki sposób zbierać pieniądze, by unikać zagrożeń. Policjanci poinstruowali ich m.in. by kwestować w grupie, a nie w pojedynkę, w miejscach dobrze oświetlonych i w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych, a także zaopatrzonych w miejski monitoring. Wolontariuszom kilkukrotnie przypominano by dbali przede wszystkim o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Na koniec padły życzenia zebrania pełnych puszek pieniążków, które zostaną przekazane na rzecz szpitalnych oddziałów dziecięcych.
 

Powrót na górę strony