Aktualności

Dąbrowscy policjanci kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych

Data publikacji 05.02.2021

Obowiązujące przepisy związane z walką z pandemią koronawirusa służą ograniczeniu liczby chorych. Dlatego w dalszym ciągu dąbrowska drogówka sprawdza, czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązków zasłaniania nosa oraz ust. Dzielnicowi kontrolują sklepy wielkopowierzchniowe oraz placówki usługowe. Służba patrolowa czuwa czy obywatele przestrzegają zasad odbywania kwarantanny. By jednak sytuacja epidemiologiczna była pod kontrolą, niezbędna jest odpowiedzialność każdego z nas.

Dąbrowscy mundurowi przez cały czas służą wszystkim mieszkańcom i zdecydowanie reagują na osoby świadomie lekceważące obowiązujące obostrzenia.  Tylko od poniedziałku (01.02.br.) policjanci w trakcie pełnionych służb patrolowych ujawnili 8 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, gdzie na 5 z nich nałożono mandaty karne. Mundurowi z Referatu Ruchu Drogowego skontrolowali 21 środków transportu publicznego. Dzielnicowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdzili 52 placówki handlowe oraz 21 innych lokali usługowych. Przeprowadzone kontrole przyniosły zadowalający wynik to wspólna odpowiedzialność za zdrowie nasze i naszych bliskich.

Przypominamy, że wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: link do strony z zasadami

Na wiele nurtujących nas pytań możemy znaleźć odpowiedzi pod adresem: link do strony z odpowiedziami

Powrót na górę strony