Aktualności

Wpadł z maczetą do punktu totolotka

Pod koniec stycznia, policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z szóstego komisariatu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który uszkodził szybę w jednym z punktów totalizatora sportowego, a ponadto groził pracownikowi i klientom pozbawieniem życia za pomocą maczety. Sprawcy za popełnione przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

31 stycznia br. około godziny 17, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie Podgórza Duchackiego ma znajdować się grupa młodych osób z niebezpiecznymi przedmiotami. Według zgłoszenia jeden z agresywnie zachowujących się mężczyzn, miał wejść do totalizatora sportowego i wymachiwać maczetą grożąc pracownikowi oraz dwóm klientom. Po demonstracji siły, opuszczając lokal, młody mężczyzna miał skopać drzwi wejściowe i uderzyć w nie maczetą tak, że uszkodził szybę, powodując straty dla właściciela totalizatora na łączną kwotę blisko 2500 złotych. 
Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przy współpracy z funkcjonariuszami Komisariatu Policji VI w Krakowie, kilkadziesiąt minut później podczas patrolowania okolicy zatrzymali 23-latka.
W trakcie przeszukania zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim niebezpieczne przedmioty w postaci dwóch maczet i noża. 23-latek trafił  do Komisariatu Policji VI w Krakowie, gdzie przeprowadzone zostały dalsze czynności z z jego udziałem. Jeszcze tego samego dnia 23-latek trafił do policyjnego aresztu.
Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony