Aktualności

Mieszkaniec Krakowa zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 27.07.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. Mężczyzna poinformował przyjmującego zgłoszenie, że na os. Widok, znajduje się bomba.

W poniedziałek (21 lipca br.) na numer alarmowy zadzwonił  mężczyzna, który poinformował dyspozytora, że na krakowskim osiedlu Widok, w okolicach sklepu znajduje się bomba. Rozmówca szybko się rozłączył  i nie podał ani swoich danych, ani skąd wszedł w posiadanie takiej informacji.

O rozmowie natychmiast poinformowano Policję. Funkcjonariusze niezwłocznie wykonali  sprawdzenie pirotechniczne zagrożonego osiedla (nie potwierdzając zagrożenia) oraz namierzyli zgłaszającego. Jak się okazało, był to 27-letni mieszkaniec Krakowa, przebywający w okolicy, w której miał znajdować się niebezpieczny ładunek. W momencie spotkania z funkcjonariuszami miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jak wyjaśnił policjantom, całe zamieszanie było wynikiem głupiego żartu.  
Gdy wytrzeźwiał, zrozumiał, że żarty się skończyły. W prokuraturze usłyszał bowiem zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu (art.224 a KK), za co grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

Powrót na górę strony