Aktualności

Pijany kierowca zadzwonił po kolegę ... który był poszukiwany

Chrzanowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Był kompletnie pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. W uzgodnieniu z policjantami zadzwonił po swojego kolegę, by ten z zajął się nim i samochodem. Przybyły na miejsce znajomy został wylegitymowany i okazało się, że ... był poszukiwany przez krakowski sąd do odsiadki.

Do zdarzenia doszło 10 lutego br. przed południem na ul. Podwale. Policjanci Wydziału Prewencji chrzanowskiej komendy zauważyli na ul. Podwale w Chrzanowie pojazd m-ki Daewoo, którego kierowca popełnił szereg wykroczeń m.in. wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i na skrzyżowaniu, a także skręcił w prawo z pasa drogi przeznaczonego do jazdy na wprost. 

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierujący 51-letni mieszkaniec Trzebini jest kompletnie pijany bowiem wydmuchał 2,3 promila. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych  wyszło również na jaw, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 
W związku z powyższym policjanci poprosili mężczyznę by zadzwonił po kogoś znajomego, by zajął się nim i jak również samochodem. Po chwili na miejsce przybył kolega kierowcy. 37-latek został wylegitymoway i standardowo sprawdzony w bazie danych. Po czym okazało się, że był poszukiwany przez krakowski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, a nietrzeźwy kierowca musiał poprosić inną osobę, aby się nim zaopiekowała i zabezpieczyła pojazd.   Nietrzeźwemu kierowcy daewoo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony