Aktualności

Oświęcimscy policjanci obezwładnili mężczyznę grożącego spowodowaniem eksplozji

Data publikacji 16.02.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podjęli skuteczną interwencję wobec mieszkańca bloku, który odkręcił gaz, a następnie z zapalniczką w ręce groził popełnieniem samobójstwa. 39-latek został tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w sobotę (13.02.2021) nad ranem. Tuż przed  godziną 4.00 na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Osiedla Zasole informując, że odkręcił gaz i zamierza popełnić samobójstwo. Informacja natychmiast trafiła do dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji.  Na miejsce błyskawicznie zostały wysłane dwa patrole interwencyjne: sierżant sztabowy Szymon Durlak oraz  starsi posterunkowi Sabina Kajfasz, Sylwia Mrzygłód i Tomasz Smolarek. Policjanci już na klatce schodowej wyczuli woń gazu. Szybko zlokalizowali mieszkanie z którego ulatniał się gaz. Kiedy zapukali do drzwi mężczyzna zaczął grozić, że popełni samobójstwo, że użyje zapalniczki, krzyczał aby odeszli i że „nie boi się śmierci”.  Mundurowi jednak nagle wyważyli drzwi po czym obezwładnili zaskoczonego mężczyznę. Z jego rąk wyjęli nóż oraz zapalniczkę.  Następnie zakręcili kurki w kuchence gazowej i otworzyli okna zarówno w mieszkaniu jak i na klatce schodowej. Kryminalni przeprowadzili oględziny mieszkania i zebrali materiał dowodowy w tej sprawie.
39 –letni mieszkaniec Oświęcimia trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  W chwili zdarzenia był nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się 2,6 promila alkoholu.
W niedzielny (14.02.2021) poranek 39-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu,  gdzie prokurator przedstawił mu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji gazu, co mogło zagrozić życiu mieszkańców budynku.  Następnie zatrzymany trafił do oświęcimskiego sądu, gdzie na wniosek prokuratora zastosowano wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. 39 – latek wprost z sali sądowej trafił do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

  • Funkcjonariusze pozują do zdjęcia
  • Funkcjonariusze pozują do zdjęcia
  • Funkcjonariusze pozują do zdjęcia
Powrót na górę strony