Aktualności

Odzyskany rower zawodnika – sprawca zatrzymany

Data publikacji 29.07.2020

19 lipca br. jednemu z uczestników zawodów rowerowych w Zawoi skradziono rower wart 12 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad a mężczyznę odpowiedzialnego za tę kradzież zatrzymali w … Gorzowie Wielkopolskim.

W czasie odbywających się zawodów rowerowych na jednym ze stoków narciarskich w Zawoi doszło do kradzieży roweru jednego z uczestników. Policjanci pracujący na miejscu mieli bardzo utrudnione zadanie, gdyż podczas trwania zawodów cały czas  trwała  migracja zawodników, jak i osób ich towarzyszących. Funkcjonariusze ustalili rysopis jednak sprawcy oraz okoliczności  kradzieży. Podczas trwania dochodzenia w sprawie kradzieży policjanci weryfikowali różne napływające  do nich, czasami sprzeczne informacje.  Początkowo trop doprowadził ich w rejon jednego z powiatów Małopolski, lecz dalsze czynności w tej sprawie pozwoliły na ustalenie, że rower był widziany na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Po przekazaniu informacji miejscowym policjantom sprawca wraz z rowerem został szybko namierzony i zatrzymany.  Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej zabrał pozostawiony bez nadzoru i zabezpieczeń rower.

 

  • zdjęcie roweru na tle gór
Powrót na górę strony