Aktualności

Dzięki informacjom z EUROPOLU sądeccy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech instrumenty muzyczne

Dzięki informacjom przekazanym z Europolu do Komendy Głównej Policji funkcjonariusze sądeckiej komendy odzyskali cztery markowe saksofony skradzione w 2019 roku na terenie Niemiec

W ramach kanału komunikacyjnego SIENA służącym do wzajemnej komunikacji między biurami EUROPOL-u, Biuro Kryminalne  Komendy  Głównej Policji  otrzymało informację o prowadzonym przez saksońską policję  śledztwie dotyczącym kradzieży z firmy muzycznej kilkudziesięciu instrumentów muzycznych w 2019 roku. Strona niemiecka podała, że kilka z tych skradzionych saksofonów oferowanych jest  aktualnie w sprzedaży internetowej przez osobę z powiatu nowosądeckiego. Informacja trafiła do weryfikacji i realizacji do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 
18 lutego br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowosądeckiej komendy przeszukali dom zajmowany przez jednego z mieszkańców  powiatu.  Policjanci zabezpieczyli 5 saksofonów marki Keilwerth, z których cztery  pochodziły  z przedmiotowych kradzieży a jeden był niewiadomego pochodzenia i ustalane będzie czy także pochodzi z kradzieży. 
Sądeczanin podał, iż zakupił instrumenty na jednym z zagranicznych serwisów ogłoszeniowych. Cenne instrumenty wrócą do swojego właściciela. Tymczasem sądeccy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie nieumyślnego paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. 
Przypominamy, aby przy zakupie towaru po okazyjnej cenie i bez udokumentowanego pochodzenia zachować ostrożność i rozwagę. Bardzo często takie przedmioty pochodzą z przestępstwa kradzieży. Osoba, która kupiła taką rzecz naraża się na odpowiedzialność karną za paserstwo.

 

Powrót na górę strony