Aktualności

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 05.03.2021

Zlikwidowana ,,dziupla’’ z częściami samochodów głównie skradzionych we Włoszech. Małopolscy funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego  pasera, a także zabezpieczyli części i silniki  z 52 samochodów.

Wspólna akcja kryminalnych z Wieliczki, z Komendy Wojewódzkiej Policji  Krakowie, Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie, Zespołu Kryminalnego KP w Gdowie oraz funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o paserstwo 33-latka.

Ich wnikliwa i żmudna praca przyniosła wymierny efekt doprowadzając do zatrzymania podejrzewanego, który nabył nielegalnie podzespoły samochodowe  (silniki samochodowe), a następnie pomagał w ich zbyciu. Funkcjonariusze KPP w Wieliczce, KWP w Krakowie, oraz Placówki NOSG w Hrebennem, realizując czynności do sprawy kradzieży aut, prowadzili działania w celu ustalenie sprawców tych kradzieży. W ich wyniku ustalili personalia osób mogących mieć związek z przestępczym procederem.

W tym celu, w drugiej połowie lutego przeszukali dwa miejsca w gminie Gdów. W znajdujących się tam pomieszczeniach gospodarczych, funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości części i podzespołów samochodowych, w tym 52 silniki pojazdów różnych marek. Już na podstawie pierwszych weryfikacji ustalili, że 38 z nich pochodzi ze skradzionych wcześniej pojazdów różnych marek, głownie z terenów Włoch. W związku z tym kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wielickiego.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Odpowie on za  paserstwo, za które grozi kara pozbawienia do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom w tej sprawie.

Powrót na górę strony