Aktualności

Ponad 24,6 litrów krwi, w ramach akcji krwiodastwa, oddali policjanci z KPP w Krakowie i OPP w Krakowie, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie

24,6 litrów krwi oddali łącznie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tegoroczna zbiórka krwi organizowana przez garnizon małopolski odbyła się pod hasłem przewodnim „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. W akcje z ogromnym sercem włączyło się 56 policjantów i pracowników Policji, nie zabrakło też szefa małopolskiej Policji inspektora Romana Kustera, który także podzielił się swoim cennym darem, jakim jest krew.

Każdego dnia krew ratuje ludzkie życie, dlatego policjanci regularnie się nią dzielą, organizując akcje krwiodawstwa na terenie swoich garnizonów. Tym razem, 11 marca br., tym cennym darem  z potrzebującymi, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie insp. Romanem Kusterem podzielili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Krwiodawcy oddawali ją w mobilnym punkcie pobrań – krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie na terenie placu apelowego OPP w Krakowie.
W ramach akcji krew oddało 56 policjantów i pracowników Policji, co pozwoliło na zebranie 24,65 litra krwi. Zebrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.
Bez względu na stan epidemii w naszym kraju zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże, dlatego tego typu akcje, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, są regularnie organizowane w jednostkach Policji, bo policjanci pamiętają o pacjentach, którzy bardzo często potrzebują wykonania transfuzji krwi, aby przeżyć. Stany magazynowe krwi w centrach krwiodawstwa wciąż potrzebują zasobów krwi i apelują o jej regularne oddawanie. Każda sytuacja związana z ewentualnymi brakami stanowi realne zagrożenie dla zdrowia czy życia pacjentów.
Kolejna taka akcja pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie oraz Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie planowana jest w połowie czerwca br.
W przypadku oddawania krwi indywidualnie w RCKiK lub oddziałach terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” lub podać nr akcji, M115.


WARTO POMAGAĆ! Oddając krew, możesz uratować komuś życie! Dlatego zachęcamy wszystkich do podzielenia się tą cenną cząstką siebie!
 

Powrót na górę strony