Aktualności

Działania Policji, GOPR i Straży Pienińskiego Parku Narodowego

Data publikacji 04.08.2020

W piątek tj. 31 lipca br. policjanci, ratownicy GOPR z sekcji Szczawnica oraz funkcjonariusze Straży Pienińskiego Parku Narodowego przeprowadzili w Pieninach działania pn. „Bezpieczny turysta”.

Wypoczynek w górach wybrało wielu turystów, słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że na szlakach wędrujących osób nie brakowało. Podczas działań policjanci, GOPR-owcy i funkcjonariusze Straży Pienińskiego Parku Narodowego przypominali zasady bezpieczeństwa podczas  wędrowania i jazdy rowerem po szlakach, a także radzili, jak należy zachować się podczas załamania pogody i burzy. Uczulali, aby poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach, co nie tylko chroni przyrodę, ale zwiększa bezpieczeństwo własne i zmniejsza ryzyko zabłądzenia. Przypominali o zakazach i zasadach obowiązujących na terenie parków i lasów. Wiele osób było zaskoczonych widokiem policjantów, strażników i ratowników  w górach. Największą przyjemność miały dzieci, które korzystając z okazji usiadły za kierownicą quada i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Przypominamy!
Wybierając się w góry pamiętaj, aby:
sprawdzić prognozę pogody na dzień wycieczki
dostosować trasę do swoich możliwości
ubrać się stosownie do warunków pogodowych, zabrać odpowiednie buty i kurtkę przeciwdeszczową - pogoda w górach jest zmienna
zabrać ze sobą latarkę, wodę i jedzenie
zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy,  aby w razie potrzeby wezwać pomoc
zaplanować trasę, nie iść na pamięć, stosować się do wskazówek i nie zbaczać ze szlaku
Zapisz ważne numery: GOPR/TOPR: 601 100 300 lub numer alarmowy 112

Powrót na górę strony