Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 05.08.2020

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na początku ubiegłego tygodnia usiłował dokonać rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na przechodniu, a wobec innego mężczyzny kierował groźby karalne. Na wniosek prokuratora wobec 29-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Prokuratura wydała komunikat w tej sprawie:

„Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków - Nowa Huta w Krakowie, prowadzone jest śledztwo przeciwko Robertowi K., któremu zarzucono usiłowanie dokonania rozboju w dniu 27 lipca 2020 roku w Krakowie, z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża oraz, że następnie tego samego dnia groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia innej osobie, posługując się przy tym nożem.
Jak dotychczas ustalono, 27 lipca 2020 roku, na terenie dwóch osiedli w dzielnicy Nowa Huta w Krakowie, poruszał się mężczyzna, który trzymał w ręce nóż i tym nożem najpierw usiłował dokonać rozboju wobec jednej osoby grożąc jej w celu zaboru pieniędzy w kwocie 10 zł oraz samochodu osobowego, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonego. Przemieszczając się następnie, posługując się trzymanym w ręce nożem kierował groźby pod adresem innego mężczyzny, które z uwagi na intensywność i charakter wzbudziły u pokrzywdzonego obawę że zostaną spełnione.
Po poinformowaniu o tych zdarzeniach funkcjonariuszy Policji z KP VIII, w wyniku czynności operacyjno - rozpoznawczych ustalili oni, że sprawcą jest 29 letni mężczyzna Robert K., który następnego dnia został zatrzymany. Sprawca nie posiada stałego miejsca zamieszkania.
W dniu 29 lipca 2020 roku w Prokuraturze Rejonowej Kraków - Nowa Huta zostały wykonane czynności procesowe z udziałem zatrzymanego Roberta K., w postaci przedstawienia zarzutów; usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia wobec jednej osoby, tj. o przestępstwo z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 280 § 2 k.k. oraz grożenia z użyciem noża innej osobie pozbawieniem życia lub uszkodzenia ciała o przestępstwo z art. 190 § 1 k.k.Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy dla Krakowa - Nowej Huty w Krakowie, Wydział II Karny, zastosował wobec podejrzanego Roberta K., środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 Obecnie wykonywane są czynności majce na celu szczegółowe odtworzenie przebiegu zdarzeń.”

Powrót na górę strony