Aktualności

„95 litrów krwi na 95 – lecie Policji kobiecej” – podsumowanie akcji

Data publikacji 07.08.2020

Dobiegła końca akcja pod hasłem „95-litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”. Wzięło w niej udział 251 osób. Łącznie zebrano ponad 112 litrów krwi, która trafiła do osób najbardziej potrzebujących.

 

 

10 lutego br. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zainaugurowały akcję pod hasłem „95-litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”, której celem było zebranie jak największej ilości krwi dla osób poszkodowanych w wypadkach, chorych onkologicznie i pacjentom będącym po przeszczepach. Akcja została zakończona 31 lipca br. 
Szlachetne przedsięwzięcie zbiegło się w czasie z pandemią koronawirusa, której skutkiem były szpitalne deficyty tego bezcennego daru. W związku z pandemią COVID-19 i spadkiem poboru krwi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie apelowało o oddawanie krwi przez osoby, które nie podróżowały do innych krajów oraz nie miały kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, jak również nie pozostają w kwarantannie.  
Policjanci, pracownicy Policji ale także przedstawiciele innych służb i mieszkańcy Małopolski dowiedli, że można na nich liczyć. Odzew był duży. W sumie niemal 300 chętnych zarejestrowało się w  punktach poboru, a krwią podzieliło się 251 osób. Łącznie dzięki zbiórce zebrano ponad 112 litrów życiodajnego płynu. 

Z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster wyraził uznanie i wdzięczność,  a także skierował podziękowania do wszystkich, którzy w ramach akcji „95-litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej” bez wahania oddali cząstkę siebie, by ratować innych.

 

Powrót na górę strony