Aktualności

Olkuscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń

Blisko15 tys. sztuk papierosów różnych marek, ponad 5 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci u 60-latka. Sprawca handlował nimi na jednym z olkuskich placów targowych. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce usłyszy zarzuty.

Olkuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, uzyskali informację na temat  mężczyzny, który może posiadać znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z poczynionych ustaleń wynikało, że podejrzewanym o to przestępstwo jest 60-letni mieszkaniec gminy Klucze, który nielegalny towar miał oferować na jednym z olkuskich targowisk.
1 kwietnia br. kryminalni na terenie targowiska ujawnili, a następnie zabezpieczyli 14.800 sztuk papierosów oraz ponad 5 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. 
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do  olkuskiej komendy. W sprawie tej będzie prowadzone postępowanie, a sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Za czyn ten grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do trzech lat.   

Powrót na górę strony