Aktualności

Wspólne działania Policji oraz Straży Leśnej w powiecie suskim

Policja wraz ze Strażą Leśną połączyli siły w specjalnych patrolach w miejscach, gdzie dochodzi do rajdów motocykli i quadów po lasach. W czasie niedzielnych działań zatrzymali łącznie 8 pojazdów silnikowych, które bez zezwolenia wjechały na teren leśny.

W niedzielę, 11 kwietnia br. dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jordanowie wraz ze Strażą Leśną z Myślenic kontrolowali tereny Lasów Państwowych w Łętowni oraz Naprawie. Działania te są pokłosiem informacji, które policjanci uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. W czasie niedzielnych działań mundurowi ujawnili łącznie 8 pojazdów w tym quady, motocykle oraz jednego kierującego samochodem typu jeep. Każdy z kierujących, który wjechał do lasu bez zezwolenia, został ukarany mandatem karnym. Dodatkową grzywną został ukarany jeden z kierowców pojazdu typu quad, który pędził leśną ścieżką, nie zważając na idące tamtędy osoby.
Przypominamy, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które jadąc swoim pojazdem, niszczą środowisko naturalne płosząc  przy tym dzikie zwierzęta. Każda osoba lekceważąca obowiązujące przepisy musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. 

 

Powrót na górę strony