Aktualności

Pocisk artyleryjski w swoszowskim lesie

Data publikacji 13.04.2021

W miejscowości Swoszowa, w powiecie tarnowskim, został znaleziony niewybuch z czasów wojennych. Policjanci rozpoznali przedmiot, jako pocisk artyleryjski kalibru 100 mm z zapalnikiem.

W poniedziałek,12 kwietnia br. do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk, który znajduje w lesie gminy Szerzyny. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski z zapalnikiem kalibru 100 milimetrów znajdował się pod cienką warstwą ziemi w lesie w Swoszowej, w gminie Szerzyny. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z Rzeszowa, którzy dzisiaj przed południem wywieźli niewybuch, aby go zneutralizować na poligonie.
Apelujemy o  właściwe zachowanie przy znalezieniu tego typu  niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

Powrót na górę strony