Wydarzenia

SMArt RUN – bieg dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni

Data publikacji 29.07.2022

Zbliżający się sierpień to Miesiąc Świadomości Rdzeniowego Zaniku Mięśni (SMA). Komenda Powiatowa Policji w Krakowie z dumą włącza się w obchody tego wyjątkowego miesiąca – w sobotę 6 sierpnia na boisku sportowym w Jerzmanowicach przy ul. Rajskiej ruszy 4. bieg/marsz SMArt RUN. Wydarzenie to będzie odbywać się pod honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie – insp. Tomasza Drożdżaka.

Organizatorem biegu jest Fundacja SMA. Celem wydarzenia jest przede wszystkim szerzenie świadomości i wiedzy o chorobie, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. SMA to rzadka, genetycznie uwarunkowana choroba neurodegeneracyjna, w której dochodzi do obumierania neuronów ruchowych, czego konsekwencją jest postępujące słabnięcie i zanikanie mięśni. Drugim, nie mniej ważnym celem SMArt RUNu jest wsparcie społeczności SMA – pacjentów i ich rodzin. Każdy uczestnik biegu/marszu będzie miał możliwość zadedykować swój bieg jednemu choremu na rdzeniowy zanik mięśni i w ten sposób okazać mu swoje wsparcie!
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli – oprócz Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie – również: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Łukasz Smółka, Starosta Krakowski – Wojciech Pałka oraz Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia – Tomasz Gwizdała.
Start zawodów 6 sierpnia 2022 o godzinie 10:00 w Jerzmanowicach na ul. Rajskiej. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Limit czasu to 3 godziny. Dystans można przebyć biegiem, marszem lub spacerem. Wszystkie formy się liczą i są bardzo ważne!
Aby wziąć udział w biegu należy:
– zarejestrować się na stronie https://dostartu.pl/smart-run-4-v7375
– opłacić udział w biegu
– pokonać biegiem lub marszem dystans 10 km, po czym odebrać wyjątkowy medal.
Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP Kraków, Wprost, Kurier Medyczny, Integracja, ISBZdrowie.pl, Medicalpress.pl, ForumNeurologiczne.pl, Niepelnosprawni.pl.
Strona 4. SMArt RUNu na FB: https://www.facebook.com/events/717050589532397

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu! Okażmy nasze wsparcie osobom z SMA!

Powrót na górę strony