Wydarzenia

„Bezpieczny powrót do szkoły” - akcja profilaktyczna skierowana do dzieci

Data publikacji 24.08.2022

W sobotę, 27 sierpnia 2022 r., w godzinach 11.00-16.00, odbędzie się akcja profilaktyczna, pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”, w Auchan przy Alei Pokoju w Krakowie.

Działania te organizowane są przez: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie im zagrożeń, jakie mogą napotkać w związku z powrotem po wakacjach do szkoły.
Kolejne tego typu działania odbędą się tradycyjnie pod koniec wakacji. Policjanci przeprowadzą aktywną kampanię profilaktyczno - edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa poruszania się w drodze do i ze szkoły, podczas spędzania czasu wolnego, w podróży, a także w trakcie uprawiania sportu i rekreacji. Uczestnicy otrzymają różnorodne materiały profilaktyczne. Przewidziane są również quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W akcji profilaktycznej funkcjonariuszy wspomagać będą w miasteczku profilaktyczno-edukacyjnym dwie maskotki małopolskiej Policji przedstawiające smoki - Polisia oraz Inspektor Wawelek. 

Serdecznie zapraszamy!

treść plakatu w artykule. Na zdjęciu dwoje dzieci idąc do szkoły trzymają się za ręce

Powrót na górę strony