Wydarzenia

Wracamy z akcją krwiodawstwa „Ratuj życie razem z nami”

Data publikacji 01.09.2022

W najbliższą sobotę 3 września 2022 roku w godzinach 8.00-13.00 na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej odbędzie się V Tarnowska Mundurowa Akcja Zbiórki Krwi organizowana przez mundurowe kluby krwiodawstwa zrzeszone przy Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Służby Więziennej.

Po dwuletniej przerwie mundurowi wracają z akcja krwiodawstwa „Ratuj życie razem z nami”. W najbliższą sobotę 3.09.2022 roku od godziny 8.00 do 13.00 strażacy, policjanci, funkcjonariusze służby więziennej zapraszają wszystkich dorosłych do oddania krwi, która zostanie przekazana dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. W akcję poboru krwi zaangażowały się oba punktu krwiodawstwa z „nowego” oraz „starego” szpitala. Do naszej akcji przyłączy się gość specjalny, rekordzista w ilości oddanej krwi – Andrzej Lis, a uczestnicy będą mogli oddać krew również w specjalnym krwiobusie RCKiK w Krakowie z jego wizerunkiem. 
Zapraszamy również najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu, którzy w tym czasie będą mogli dotknąć motocykli, radiowozów oraz wozów strażackich i służby więziennej. Pokażemy „Bezpieczny Dom”, a funkcjonariusze Wydziału Prewencji tarnowskiej komendy podpowiedzą najmłodszym co zrobić, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem w drodze do szkoły, jak i z powrotem, czego unikać będąc samemu pod nieobecność rodziców w domu lub podczas zabawy na podwórku. Funkcjonariusze Służby Więziennej przygotują specjalny dynamiczny pokaz dla wszystkich, którzy przyjdą na w tym dniu do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej. 
Dla każdego krwiodawcy przygotowaliśmy poczęstunek oraz drobne upominki. Zapraszamy i jednocześnie zachęcamy do udziału w naszej akcji, która zaplanowana jest w najbliższą sobotę 3 września 2022 roku w godzinach od 8.00 do 13.00 na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej. 
Każdy krwiodawca chcący oddać krew w tym dniu winien mieć przy sobie dowód osobisty i dzień wcześniej powstrzymać się od spożywania alkoholu. 
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony