Wydarzenia

Wielka Lekcja Ekologii w Tauron Arenie Kraków – działania eko-profilaktyczne policjantów Wydziału Prewencji KWP w Krakowie 

Data publikacji 21.09.2022

Małopolska Policja zaprasza do udziału w 6. Wielkiej Lekcji Ekologii, 25 września 2022 r. (niedziela), w godz. 11.00-16:00 przed TAURON Arenę Kraków.

Tegoroczna, już szósta edycja wydarzenia odbędzie się w plenerze – na terenach zielonych od strony parku Lotników. Hasłem przewodnim będzie: „Kraków w dobrym klimacie”, jest ono też nazwą miejskiej kampanii informacyjno-promocyjnej. Kampania została podzielona na cztery działy tematyczne, skupiające się wokół żywiołów: powietrza, ognia i energii, wody oraz ziemi. Głównym celem wydarzenia jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne. Organizatorom w szczególności zależy na pokazaniu tych działań całym rodzinom: dzieciom, dorosłym i seniorom. Na każdą z tych grup czekać będzie mnóstwo atrakcji, stąd pomysł na zorganizowanie „lekcji” i zgromadzenie w jednym miejscu wielu podmiotów, którym bliskie są tematy związane z ekologią w tym małopolską Policję.


W strefie wystawienniczej położonej znajdzie się kilkanaście stanowisk, przygotowanych przez spółki i jednostki miejskie oraz partnerów.
Z uwagi na spodziewaną, jak co roku dużą liczbę osób biorących w przedsięwzięciu, Wydział Prewencji KWP w Krakowie zaprezentuje Miasteczko Edukacyjno-Profilaktyczne, a w nim konkursy i quizy, materiały profilaktyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, w tym te proekologiczne. Poruszymy tematy dotyczące ustawy o ochronie zwierząt oraz uchwały antysmogowej dla Małopolski. Będziemy promować narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i w jaki sposób z jej pomocą można zgłaszać przypadki związane z naruszeniem prawa, w tym „ekologicznych przepisów”. 


W związku obniżeniem temperatury na zewnątrz, rozpoczniemy również akcję informacyjną dotyczącą ochrony przed zamarznięciem osób bezdomnych.


Więcej informacji o akcji na: https://www.tauronarenakrakow.pl/wielka-lekcja-ekologii-juz-po-raz-szosty-w-tauron-arenie-krakow/


 

Powrót na górę strony