Wydarzenia

Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni – konkurs promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 29.09.2022

Dyrekcja oraz pedagodzy pracujący w Zespole Szkół w Zabawie, a także tarnowscy policjanci zapraszają grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich do udziału w konkursie związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni”.

Inicjatywa nauczycieli zespołu szkół w Zabawie to zachęcanie uczniów do aktywnego włączenia się w propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tarnowscy policjanci, którzy na co dzień spotykają się różnymi zdarzenia drogowymi, doskonale wiedzą, jak ważne jest uświadamianie najmłodszych do odpowiedzialnego zachowania w drodze do szkoły. Dlatego też ogłoszony konkurs przez Zespół Szkolny w Zabawie jest znakomitą sposobnością do wyczulenie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na bezpieczne zachowania. Hasłem tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu „Bezpieczni, Rozważni, Dalekowzroczni” będzie „Nie bądź obojętny na łamanie przepisów ruchu drogowego, ważne jest reagowanie!”.

W ramach konkursu oceniane będą  następujące formy: filmik promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym (grupy przedszkolne), wykonanie opaski odblaskowej (klasy I-III SP), plakat ostrzegawczy lub wykonanie gry karcianej (klasy IV-VI SP), spot filmowy promujący bezpieczne zachowania w ruchu drogowym (klasy VII-VIII SP i szkoły średnie). Uczestnicy konkursu będą przedstawiać treści, których motywem przewodnim będzie wyżej wymienione hasło związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Konkurs ten to inicjatywa ściśle związana z zabawskim pomnikiem „Przejście” oraz obchodzonym rokrocznie w Zabawie Światowym Dniem Ofiar Wypadków Drogowych. Udział w przedsięwzięciu jest nieodpłatny dla uczestników.

Szczegółowe informacje oraz hasło tegorocznej edycji konkursu znajdują się w regulaminie konkursu oraz na stronie szkoły http://spzabawa.szkolna.net/ w zakładce Konkursy/ Konkurs BRD.

Powrót na górę strony