Wydarzenia

Wyniki konkursu na imię dla policyjnej maskotki

Data publikacji 06.11.2020

Z Inspektorem Wawelkiem współpracuje kolejny Smok w naszych szeregach, a raczej Smoczyca. W konkursie pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wybrano dla niej imię – Polisia.

W dniu 8 marca br. miało miejsce wprowadzenie do służby w małopolskim garnizonie Policji nowej maskotki małopolskiej Policji, przedstawiającej policjantkę. Pomysł ten został zrealizowany w związku z obchodami w bieżącym roku 95. rocznicy powstania Policji Kobiecej oraz 30-lecia powstania policyjnych związków zawodowych. Maskotka prezentuje smoka w kobiecym mundurze wyjściowym Policji, nawiązującym do tradycji służby funkcjonariuszy w 20-leciu międzywojennym.

Do ogłoszonego Konkursu na imię dla Smoczycy, przesłano 86 zgłoszeń zawierających 154 propozycje. Decyzją Komisji nagrodę - pluszową maskotkę przedstawiającą Smoczycę - otrzymują:

  • - Natalia Zielińska lat 8 oraz Ciocia Lidia Zielińska z Radomia
  • - Pola Faber lat 12 oraz Mama Agnieszka Faber z Krakowa

za propozycję imienia – POLISIA.

 

Decyzją Komisji wyróżniono i nagrodzono pluszową maskotką przedstawiającą Smoczycę, za wspieranie inicjatyw i akcji policyjnych oraz kreatywność w wymyślaniu imion, także następujące osoby:

  • - Gabriela Świnionogę (lat 5) oraz Mamę Barbarę Świnionogę z Zalasowej
  • - Klaudię Surowiecką (lat 9) oraz Mamę Jadwigę Surowiecką z Tarnowa
  • - Tomasza Limanówkę (lat 5,5) Jakuba Limanówkę (lat 3) oraz Mamę Katarzynę Dobranowską-Limanówkę z Krakowa
  • - Gabriela Grzegorczyka (lat 12) Oskara Grzegorczyka (lat 10) oraz Mamę Beatę Grzegorczyk z Krakowa.

Z powodu pandemii Covid-19 finał konkursu był kilka razy przekładany. Po konsultacji z nagrodzonymi osobami ustalono, że oficjalne wręczenie nagród nastąpi w dogodnym  dla wszystkich terminie w przyszłym roku.

 

Zdjęcia wykonano wiosną br.

Powrót na górę strony