Z życia garnizonu

Policjanci z pięciu europejskich krajów odwiedzili sądecką komendę 

Data publikacji 27.09.2022

23 września br. sądeccy policjanci gościli w murach jednostki członków IPA z Macedonii, Słowenii, Serbii, Czarnogóry i Albanii. Delegacje przyjechały na Sądecczyznę, by wziąć udział w obchodach 30-lecia utworzenia Regionu IPA Nowy Sącz. 

Podczas wizyty delegaci spotkali się z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – nadkom. Zbigniewem Zacherem oraz Elżbietą Gargulą – Przewodniczącą oraz członkami Zarządu Regionu Nowy Sącz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.
Spotkanie było okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych z policyjną służbą w Polsce i w krajach południowej Europy.

Delegaci poznali też obszar działania i strukturę organizacyjną komendy, zobaczyli strzelnicę, pomieszczenie służbowe techników kryminalistyki, w którym pobierane są odciski palców i wykowywane zdjęcia sygnalityczne podejrzewanych oraz serce komendy – czyli stanowisko kierowania. W trakcie spotkania wymieniono się doświadczeniami w zakresie spraw zawodowych, m.in. przestępczości, liczby policjantów i zakresu pracy poszczególnych wydziałów oraz wyposażenia i warunków służby. 


Na pamiątkę wizyty komendant Zacher wręczył gościom upominki promujące nasz region, a delegaci opuszczając komendę potwierdzili, że motto członków stowarzyszenia IPA - Servo Per Amikeco (czyli Służyć Poprzez Przyjaźń), łączy ludzi poprzez wspólne pasje i policyjne doświadczenia.
 

Powrót na górę strony