Z życia garnizonu

W Wojniczu powstaje nowa siedziba komisariatu Policji. Pełniący obowiązki Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster sprawdzał zaawansowanie prac.

Po latach pracy w nie najlepszych warunkach lokalowych wojniccy policjanci będą mogli służyć i przyjmować obywateli w budynku spełniającym standardy XXI wieku. W styczniu tego roku ruszyła budowa nowej siedziby komisariatu Policji w Wojniczu.

25 kwietnia br. pełniący obowiązki Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor Roman Kuster odwiedził Tarnów i wraz z Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie inspektorem Mariuszem Dymurą udał się na teren rozpoczętej kilkanaście tygodni temu budowy. Panowie z towarzyszącym im komendantem z Wojnicza, podkomisarzem Markiem Ptakiem i naczelnikiem Wydziału Administracyjno-Gospodarczego podkomisarzem Michałem Sudą obejrzeli gospodarskim okiem tempo prac, a po inspekcji w terenie spotkali się w budynku obecnego komisariatu policji przy ulicy Jagiellońskiej 8.

Dodajmy, że na miejsce nowego komisariatu w Wojniczu wybrano punkt u zbiegu drogi krajowej 94 z drogą wojewódzką 975 z Dąbrowy Tarnowskiej w kierunku Nowego Sącza. Lokalizacja ta jest nieprzypadkowa, bo właśnie takie usytuowanie komisariatu gwarantuje szybką komunikację z potrzebującymi policyjnej pomocy mieszkańcami i osobami przejeżdżającymi przez teren gminy. Działka, na której od stycznia wznosi się komisariat, przekazały władze Wojnicza, które wyłożyły również 60 tysięcy złotych na projekt inwestycji. W powstającym przy ul. Tarnowskiej budynku, liczącym ponad 350 m2 zaplanowano kilkadziesiąt pomieszczeń,  w tym biura, pokój daktyloskopowania, salę narad, składnicę akt, szatnie, pomieszczenia socjalne. Na działce staną również garaże i dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze. Przewidziano również ponad 20 miejsc parkingowych dla petentów i pracowników komisariatu. Koszt budowy komisariatu w Wojniczu ma się zamknąć, pochodzącą z budżetu centralnego Policji kwotą 4134 690 złotych. Planowane zakończenie budowy to połowa 2021 roku.