Z życia garnizonu

Oświęcimski dzielnicowy maratończykiem 14. Silesia Marathon

Data publikacji 07.10.2022

W minioną niedzielę (2.10.2022) odbył się Silesia Marathon, największy bieg uliczny na Śląsku i jeden z największych maratonów w Polsce. Wziął w nim udział aspirat Jakub Ciągło dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Policjant przebiegł ponad 42 km w czasie 4 godziny i 20 minut.

Maraton rozpoczął się punktualnie o godzinie 8 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na starcie pojawiło się ponad 5 tysięcy uczestników, wśród których wystartował oświęcimski policjant aspirant Jakub Ciągło. Trasa maratonu to 42 195 metrów biegła ulicami Chorzowa, Katowic, Mysłowic oraz Siemianowic Śląskich. Po ponad czterogodzinnym, wyczerpującym wysiłku Jakub Ciągło wbiegł na metę maratonu, która również znajdowała się również na Stadionie Śląskim.
Dzielnicowy Jakub Ciągło ma 39 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 2011 roku jako policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W roku 2017 został mianowany na stanowisko dzielnicowego. Aktualnie jako dzielnicowy zajmuje się sprawami mieszkańców Poręby Wielkiej, Dworów Drugich, Monowic, Stawów Monowskich, Włosienicy oraz Zaborza.
Policjant z powodzeniem łączy obowiązki służbowe, życie rodzinne oraz pasję, którą od kilku lat jest bieganie. Niezwykłą kondycję i wytrwałość ćwiczy biorąc również udział w runmageddonach oraz biegach charytatywnych.  Trzy lata temu przebiegł półmaraton i marzył aby przebiec maraton, co właśnie się spełniło. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

 

  • dzielnicowy Jakub Ciągło  przy radiowozie obok nauczycielka i uczniowie z odblaskami w rękach
  • dzielnicowy Jakub Ciągło medal za udział w maratonie Silesia 2022
  • dzielnicowy Jakub Ciągło po maratonie Silesia 2022 w  w stroju sportowym z medalem w ręku
Powrót na górę strony