Z życia garnizonu

Nowy Sącz. Finał pieszego rajdu z pomocą w tle

Data publikacji 15.10.2020

Stowarzyszenie Policji IPA Region Nowy Sącz wraz z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu po raz drugi zorganizowały charytatywny rajd pieszy. Podobnie jak rok temu, wpisowe jego uczestników zostanie przekazane Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W tym roku będzie to kwota 1500 złotych.

Czek zostanie przekazany na ręce pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – komisarza Franciszka Gawlika, który kwotę zebraną podczas sądeckiego rajdu przekaże do Zarządu Fundacji.

Więcej o przebiegu rajdu poniżej:

W sobotę, 26 września policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Nowy Sącz, wzięli udział w II Charytatywnym Rajdzie Pieszym. Jego organizatorami byli: mł. insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Prezydium Regionu IPA Nowy Sącz.

Ze względu na pandemię koronawirusa, a także prognozowane złe warunki pogodowe, trasa rajdu została skrócona o połowę i wynosiła 11 km. Uczestnicy swoją czterogodzinną wędrówkę zakończyli w Kosarzyskach - Zamakowisku. Pomimo trudnych warunków pogodowych, wszyscy na metę dotarli pełni optymizmu i poczucia, że mogli swoim uczestnictwem wspomóc rodziny poległych w służbie koleżanek i kolegów.

Na zakończenie, szef sądeckich policjantów wręczył upominek najmłodszemu uczestnikowi rajdu – Kacperkowi. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ to dzięki nim można było kontynuować podjęte w ubiegłym roku zobowiązanie.

Powrót na górę strony