Z życia garnizonu

Krakowscy policjanci jednym z partnerów projektu „Wolni od uprzedzeń. Wolni od przemocy"

Data publikacji 04.10.2023

W czerwcu br. Komenda Miejska Policji w Krakowie została zaproszona przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu do partnerstwa w realizacji II edycji projektu  pn. „Wolni od uprzedzeń. Wolni od przemocy" który finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. 

Głównym celem projektu jest podnoszenie wiedzy i świadomości w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści, hejtu i przemocy wynikającej z nienawiści oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony praw człowieka wśród młodzieży w wieku 15-19 lat. W ramach podjętych działań w projekcie uczestniczyć będą 3 szkoły ponadpodstawowe z terenu Krakowa.

Wkład Komendy Miejskiej Policji w Krakowie obejmuje uczestnictwo policjantów w warsztatach antydyskryminacyjnych dla młodzieży, warsztatach kreujących lokalnych liderów praw człowieka oraz udziale przedstawiciela komendy miejskiej w Krakowie w konferencji podsumowującej.

Partnerem projektu jest również Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, która już od kilku lat współpracuje z Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. 
25 września br. w Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu odbyło się spotkanie organizacyjne partnerów projektu, w którym uczestniczyli policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
 

Powrót na górę strony