Z życia garnizonu

Debata społeczna w Niepołomicach 

Data publikacji 16.11.2023

Wczoraj (15.11.br.), w  Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbyła się debata społeczna pt. „Niestosowanie się do ograniczenia tonażu obowiązującego na drodze wojewódzkiej DW964 w miejscowości Podłęże i Staniątki ” z udziałem policjantów z powiatu wielickiego.  

Debatę rozpoczęła sierż. szt. Adrianna Palonek – asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, która przywitała uczestników spotkania przedstawiając jednocześnie funkcjonariuszy biorących udział w wydarzeniu. Tematem debaty był problem, który najbardziej dotyka mieszkańców Podłęża oraz Staniątek. Przez te miejscowości przebiega DW 964, gdzie od kilku lat kierujący pojazdami ciężarowymi niestosują się do ograniczenia tonażu.

Pomimo wielu działań podejmowanych ze strony służb, Urzędu Miasta Niepołomice, Zarządu Dróg Wojewódzkich, a także zarządców firm znajdujących się w strefie inwestycyjnej, gdzie w większości pojazdy ciężarowe dojeżdżają, zjawisko niestosowania się do ograniczenia tonażu nadal występuje. Komendant Komisariatu Policji w Niepołomicach asp. szt. Rafał Dzierżak Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Niepołomicach, asp. szt. Krzysztof Olszewki oraz asp. Rafał Rydz - Kierownik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w przygotowanej prezentacji omówili przedmiotowy problem, wskazując jakie czynności zostały podjęte przez funkcjonariuszy zarówno Komisariatu Policji w Niepołomicach jak również Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Dane statystyczne za lata 2022 oraz 2023 pokazują jednak, że łamania przepisów ograniczenia tonażu jest coraz mniej. W trakcie debaty analizowano  z uczestnikami kolejne rozwiązania, które mogą przyczynić się do zminimalizowania lub likwidacji przedmiotowego zjawiska. Podczas ewaluacyjnej debaty społecznej, która odbędzie się za około pół roku, zostaną omówione zastosowane rozwiązania.
 

Powrót na górę strony