Działania prewencyjne

Przedświąteczne spotkanie profilaktyczne z przedszkolakami

15 grudnia br. policjanci z Wydziału Prewencji przeprowadzili zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z Przedszkolakami Akademii Malucha „Bratki” w Wieliczce.

Regularność takich spotkań z dziećmi, to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie. Staramy się kształtować pozytywny wizerunek policjanta, gdyż chcemy aby od najmłodszych lat dzieci wyrobiły w sobie poczucie, że gdy będzie taka potrzeba, to bez chwili zawahania mogą zwrócić się do nas o pomoc.

W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję zaznajomić się z policyjną pracą i pierwszymi zasadami bezpieczeństwa. Duże znaczenie miała obecność maskotek małopolskiej Policji przedstawiających smoki: Inspektora Wawelka i Polisi. Wywołały one pozytywne reakcje
u przedszkolaków, a strój policjanta ruchu drogowego sprawił, że dzieci choć na chwilę mogły poczuć, jak pracuje policjant podczas kierowania ruchem drogowym.

W ramach tych działań policjanci poprzez zabawę uczyli i przypominali o właściwym zachowaniu podczas kontaktu z osobą obcą, a także agresywnym psem. Dzieci nauczyły się jak prawidłowo reagować w przypadku potencjalnego ataku groźnego psa. Zademonstrowały pozycję obronną „na żółwia”. W związku z nadchodzącymi świętami i okresem zakupowym, przypomniano zasady bezpiecznego przebywania w sklepach i co zrobić w przypadku zagubienia się. Dużo uwagi poświęcono zagadnieniu bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśniono także dzieciom do czego służą elementy odblaskowe i kiedy z nich korzystać. Zaprezentowano obrazowo numer alarmowy 112, aby dzieciom łatwiej było go zapamiętać. Sporą atrakcją było wykonanie odcisku linii papilarnych dłoni, a także tatuaży z pieczątki
ze smokiem policyjnym. Na koniec wizyty dzieci otrzymały materiały profilaktyczne: malowanki i krzyżówki policyjne, naklejki, odblaski, książeczki edukacyjne. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

 

 

  • dzieci podczas zajęć z policjanką
  • materiały profilaktyczne
  • policjanci wraz z maskotkami policyjnymi podczas zajęć profilaktycznych w Przedszkolu
  • policjanci wraz z maskotkami policyjnymi podczas zajęć profilaktycznych w Przedszkolu
  • policjanci wraz z przedszkolakami i maskotkami policyjnymi na pamiątkowe...
  • policjantka omawia z przedszkolakami kiedy używać numer alarmowy 112
Powrót na górę strony