Działania prewencyjne

Profilaktyczno- edukacyjne spotkanie z przedszkolakami tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w Małopolsce

27 stycznia br. policjantki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zorganizowały zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczne Ferie” dla dwóch oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Jastrzębi.

W związku z rozpoczynającymi się w województwie małopolskim feriami zimowymi spotkanie z przedszkolakami miało charakter warsztatów, poświęconych głównie tematyce bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego. Rozmawiano z dziećmi, m. in. o tym jak powinna wyglądać zabawa śnieżkami, czy wolno wchodzić na zamarznięte stawy lub jeziora i rzeki, gdzie można zjeżdżać na sankach i nartach, a także jak istotne jest odpowiednie, nieprzemakalne ubranie, wyposażone w elementy odblaskowe.
Podczas działań przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z policyjną pracą i pierwszymi zasadami bezpieczeństwa. Policjanci poprzez zabawę uczyli i przypominali o właściwym zachowaniu podczas drogi do i z przedszkola, zwrócili uwagę na bezpieczne zachowanie się podczas kontaktu z osobą obcą, a także agresywnym psem. Dzieci zademonstrowały specjalne pozycje ochronne w razie potencjalnego ataku psa. Zaprezentowano również obrazowo numer alarmowy 112, aby najmłodszym łatwiej było go zapamiętać. 
Każdy dowiedział się czym są linie papilarne i miał szansę wykonania odcisku swoich palców, a także tatuaży z pieczątek ze smokiem policyjnym.
Inspektor Wawelek maskotka małopolskiej Policji przedstawiająca smoka wspomagał funkcjonariuszy podczas całej akcji profilaktycznej i tradycyjnie wywołał pozytywne reakcje u przedszkolaków. Dodatkowo strój policjanta ruchu drogowego sprawił, że dzieci choć na chwilę mogły poczuć jak pracuje policjant podczas kierowania ruchem drogowym. Grupa przedszkolaków założyła prywatne mundurki policyjne. 
Dla wszystkich przygotowano policyjne materiały profilaktyczne: malowanki, krzyżówki obrazkowe oraz o tematyce bezpiecznych ferii, naklejki, elementy odblaskowe, ulotki  z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).


 

 • grupa przedszkolaków siedzacych na dywanie podczas spotkania z policjantkami
 • policjantka podczas wykonywania odcisków linii papilarnych przedszkolakowi
 • policjantka wykonuje odciski linii papilarnych dziewczynce w mundurku policyjnym
 • policjantki pokazuja otrzymane podziękowania wraz z przedszkolakami w mundurkach policyjnych i maskotkami policyjnymi
 • policjantki wraz z grupą przedszkolaków na pamiatkowej fotografii
 • policjantki wraz z Inspektorem Wawelkiem podczas prelekcji z przedszkolakami
 • policjantki wraz z przedszkolakami i maskotkami policyjnymi na pamiątkow...
 • policjantki wraz z przedszkolakami w mundurkach policyjnych oraz Inspektorem Wawelkiem na pamiątkowej fotografii
 • przedszkolaki na pamiatkowej fotografii z plakatem Bezpieczne Ferie 2023...
 • przedszkolaki podczas zajęć z policjantkami
 • przedszkolaki w mundurkach policyjnych
Powrót na górę strony