Działania prewencyjne

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W niedzielę tj.12 marca br. na stoku narciarskim „Ski&BikePark” policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a także policyjny patrol narciarski z Limanowej przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”.

Policyjny patrol przypominał o bezpiecznych zachowaniach na stoku, a także czuwał nad bezpieczeństwem narciarzy. Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci i dorosłych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki oraz materiały profilaktyczne. Dorośli, którzy wzięli udział w rozwiązywaniu zimowej krzyżówki wraz z swoimi pociechami również mogli przy naszym stanowisku otrzymać m.in. „słodki upominek”. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował również „Inspektor Wawelek” wraz z maskotką Kasina Ski – Pingwinem. Maskotki szczególnie cieszyły się zainteresowaniem najmłodszych uczestników,  którzy wykonywali z nimi pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo można było poczuć się jak prawdziwy policjant, przymierzając mundury. Ponadto przy stanowisku profilaktycznym wykonywano na kartce alarmowej odciski linii papilarnych. Jak zawsze działania wsparli:  Fundacja „Wawel z rodziną” oraz  Europe Direct w Krakowie.

Policyjny patrol przypominał o bezpiecznych zachowaniach na stoku, a także czuwał nad bezpieczeństwem narciarzy. Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci i dorosłych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki oraz materiały profilaktyczne. Dorośli, którzy wzięli udział w rozwiązywaniu zimowej krzyżówki wraz ze swoimi pociechami również mogli przy naszym stanowisku otrzymać m.in. „słodki upominek”. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował również „Inspektor Wawelek” wraz z maskotką Kasina Ski – Pingwinem. Maskotki szczególnie cieszyły się zainteresowaniem najmłodszych uczestników,  którzy wykonywali z nimi pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo można było poczuć się jak prawdziwy policjant, przymierzając mundury. Ponadto przy stanowisku profilaktycznym wykonywano na kartce odciski linii papilarnych. Jak zawsze działania wsparli:  Fundacja „Wawel z rodziną” oraz  Europe Direct w Krakowie.

 

  • Dzieci biorące udział w konkursie z Inspektorem Wawelkiem
  • Dzieci biorące udział w konkursie z Inspektorem Wawelkiem
  • Dzieci z rodzicami przy stanowisku Policji
  • Narciarze z policjantką
  • Dzieci z Inspektorem Wawelkiem i Pingwinem
  • Uczestnicy konkursu z maskotkami Inspektorem Wawelkiem i Pingwinem poprawione
Powrót na górę strony