Działania prewencyjne

Policyjne działania profilaktyczne podczas I Nowohuckiego Turnieju Piłki Nożnej na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

14 maja br. na terenie Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w imprezie towarzyszącej I Nowohuckiemu Turniejowi Piłki Nożnej na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objął Rafał Komarewicz – przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz  Rada Dzielnicy XVIII w Krakowie. Całe wydarzenie prowadzone było przez Adama Grzankę – polskiego aktora kabaretowego, konferansjera, satyryka, muzyka, absolwenta XVI LO w Nowej Hucie oraz przez Ewelinę Zdebską (ISSiZP UP w Krakowie) i Wojciecha Glaca (Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz ISSiZP UP w Krakowie). Impreza miała charakter charytatywny, a cały dochód przekazany zostanie na rzecz podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Wśród wielu atrakcji i ciekawych animacji, jakie czekały na przybyłych uczestników Wydział Prewencji, zorganizował miasteczko edukacyjno – profilaktyczne, w którym zaprezentowano materiały profilaktyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne maskotki „Polisia” i „Inspektor Wawelek”, z którymi wykonywano pamiątkowe fotografie. Chętni mieli także możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu oraz przymierzenia elementów umundurowania, aby poczuć choć na chwilę, jak to jest być policjantem.

Policjanci prowadzili aktywną profilaktykę z uczestnikami poprzez różnego rodzaju gryi konkursy, rebusy, quizy. Przekazywali dzieciom: odblaski, naklejki, malowanki, ulotki, zakładki, plany lekcji, tabliczki mnożenia i krzyżówki. Wykonywali również odciski linii papilarnych oraz pieczątki z wizerunkiem smoków. Omawiano sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjno-urlopowym udostępniono materiały profilaktyczne, w ramach kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”. Podejmowano rozmowy z obecnymi na wydarzeniu seniorami, przestrzegając przed oszustami i ich podstępnymi metodami działania. Wręczano ulotki edukacyjne w tym zakresie. Promowano także narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zainteresowani mogli dowiedzieć się, w jaki sposób z jej pomocą mogą zgłaszać przypadki związane z naruszeniem prawa. Przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Dodatkowo zaprezentowano uczestnikom materiały doborowe do Policji promujące zawód policjanta,
m in. plakaty i ulotki jak zostać policjantem. W miasteczku profilaktyczno-edukacyjnym aktywnie działały uczennice XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

 

 

 

 

 • aktywnownoci z chusta animacyjna podczas wydarzenia
 • koordynator KMZB wraz uczestniczkami na pamiatkowej fotografii
 • materiaøy profilaktyczne
 • mlodzi uczestnicy wydarzenia przy stanowisku policyjnym
 • pamiátkowa fotografia policjantki, maskotki policyjnej i uczestników
 • pamiátkowa fotografia policjantów, maskotek policyjnych i uczestników pr...
 • pamiatkowe zdjécie policjantów i maskotek policyjnych z uczestnikami
 • policjanci wraz z chøpcem w mudnurze i maskotkami na pamiátkowym zdjéciu...
 • policjanci wraz ze strzakami na pamiatkowej fotografii
 • policyjne stanowisko profilaktyczne podczas wydarzenia
 • radiowóz policyjny podczas ogladania przez uczestników
 • rozgrywki sportowe na hali
 • uczestnicy wydarzenia przy stanowisku policyjnym
 • uczestnicy wydarzenia
Powrót na górę strony