Działania prewencyjne

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na Festynie Rodzinnym

29 maja br. policjanci Wydziału Prewencji KWP w uczestniczyli w Festynie Rodzinnym zorganizowanym w ogrodzie Samorządowego Przedszkola Nr 151 „NA KRAKOWSKĄ NUTĘ” w Krakowie.

Plenerowy Festyn Rodzinny dla przedszkolaków i członków ich rodzin odbył się w ramach świętowania Dnia Dziecka. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, w tym m. in. pokazy magika, fotobudka, zabawy taneczne na świeżym powietrzu, dmuchane zjeżdżalnie, loteryjki z nagrodami oraz policyjna strefa bezpieczeństwa, zorganizowana w ramach miasteczka edukacyjno-profilaktycznego.

Policjanci prowadzili aktywną profilaktykę z uczestnikami poprzez różnego rodzaju konkursy, rebusy i quizy. Przekazywali dzieciom materiały profilaktyczne: odblaski, naklejki, malowanki, ulotki, zakładki, plany lekcji, tabliczki mnożenia i krzyżówki obrazkowe. Wykonywali również odciski linii papilarnych oraz pieczątki z wizerunkiem smoków. Omawiano sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjno-urlopowym udostępniono materiały profilaktyczne, w ramach kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”. Podejmowano rozmowy z obecnymi
na wydarzeniu seniorami, przestrzegając przed oszustami i ich podstępnymi metodami działania. Wręczano ulotki edukacyjne w tym zakresie. Promowano także narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zainteresowani mogli dowiedzieć się w jaki sposób z jej pomocą mogą zgłaszać przypadki związane z naruszeniem prawa. Przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Dodatkowo zaprezentowano uczestnikom materiały doborowe do Policji promujące zawód Policjanta, m in. plakaty i ulotki jak zostać Policjantem. Chętni mieli także możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu oraz przymierzenia elementów umundurowania, aby poczuć choć na chwilę jak to jest być policjantem. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne maskotki „Polisia” i „Inspektor Wawelek”, które uczestniczyły w zabawach z przedszkolakami, jak również pozowały do wspólnych zdjęć.

Wielką atrakcją dla uczestników festynu była obecność policyjnego przewodnika z psem służbowym, który opowiadał o swojej służbie oraz wyjaśniał kwestie dotyczące kontaktu z nieznanym sobie zwierzęciem. Chętni mogli pogłaskać psa –„Pchełkę” oraz wykonać pamiątkowe fotografie.

 

  • maskotki policyjne na pikniku wraz z uczestnikami podczas wspólnej zabawy
  • maskotki policyjne podczas wspólnych zdjęć z uczestnikami pikniku
  • policjanci wraz z maskotkami policyjnymi i uczestnikami na pamiątkowym zdjęciu
  • policjanci wraz z uczestnikami i maskotkami policyjnymi na pamiatkowej fotografii
  • policjanci wraz z uczestnikami i maskotkami policyjnymi na pamiatkowej fotografii
  • policjanci wraz z uczestnikami na pamiątkwoym zdjęciu
  • policjant podczas wykonywania odcisków linii papilarnych chłopcu z tatą
  • policjant podczas wykonywania odcisków linii papilarnych chłopcu z tatą
Powrót na górę strony