Działania prewencyjne

Dzień Dziecka z KRUS-em z udziałem policjantów Wydziału Prewencji KWP w Krakowie

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w dniu 2 czerwca br. uczestniczyli w Dniu Dziecka zorganizowanym na placu obok siedziby KRUS przy ul. Bratysławskiej 1a w Krakowie. Organizatorem wydarzenia był: Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objęli Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski oraz Barbara Nowak - Małopolska Kurator Oświaty. Impreza miała charakter plenerowy, a w jej organizację zaproszone zostały instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym Małopolska Policja.

Wśród wielu atrakcji i ciekawych animacji, jakie czekały na przybyłych uczestników Wydział Prewencji, zorganizował miasteczko edukacyjno – profilaktyczne, w którym zaprezentowano materiały profilaktyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się policyjne maskotki „Polisia” i „Inspektor Wawelek”, które wspólnie ze „Smokiem KRUSIKIEM” pozowały do pamiątkowych fotografii. Chętni mieli także możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu oraz przymierzenia elementów umundurowania, aby poczuć, choć na chwilę, jak to jest być policjantem.

Policjanci prowadzili aktywną profilaktykę z uczestnikami poprzez różnego rodzaju gry i konkursy, rebusy, quizy. Przekazywali dzieciom: odblaski, naklejki, malowanki, ulotki, zakładki, plany lekcji, tabliczki mnożenia i krzyżówki. Wykonywali również odciski linii papilarnych oraz pieczątki z wizerunkiem smoków. Omawiano sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pozostawionemu mieniu. W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjno-urlopowym udostępniono materiały profilaktyczne, w ramach kampanii informacyjnej „Stop włamaniom do domów”. Podejmowano rozmowy  z obecnymi na wydarzeniu seniorami, przestrzegając przed oszustami i ich podstępnymi metodami działania. Wręczano ulotki edukacyjne w tym zakresie. Promowano także narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zainteresowani mogli dowiedzieć się, w jaki sposób z jej pomocą mogą zgłaszać przypadki związane z naruszeniem prawa. Przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to, w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Dodatkowo zaprezentowano uczestnikom materiały doborowe do Policji promujące zawód Policjanta,
m in. plakaty i ulotki jak zostać Policjantem. W miasteczku profilaktyczno-edukacyjnym aktywnie działały uczennice XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

 

 

 

 • pamiątkowa fotografia policjantów, strażaków , przedstawicieli ITD wraz z maskotkami policyjnymi na tle wozu strażackiego
 • policjantka wykonuje odciski linii papilarnych na pikniku
 • policjantka, maskotki oraz dzieci na pamiątkowej fotografii
 • policjantki wraz z maskotkami i uczestnikami na pamiątkowym zdjęciu,
 • policjantki wraz z maskotkami i uczestnikami na pamiątkowym zdjęciu..
 • policjantki wraz z maskotkami i uczestnikami na pamiątkowym zdjęciu.
 • policjantki wraz z maskotkami i uczestnikami na pamiątkowym zdjęciu
 • policjantki wraz z maskotkami i uczestnikami na pamiątkowym zdjęciu;
 • uczestnicy pikniku podczas przemówień organizatorów.
 • uczestnicy pikniku podczas przemówień organizatorów
 • uczestnicy podczas trwania pikniku
Powrót na górę strony