Działania prewencyjne

„Przygoda z tatą”, rodzinny piknik z policjantami w Parku Jordana 

Z okazji Dnia Ojca, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w festynie zorganizowanym dla rodzin z dziećmi w krakowskim w Parku Jordana. 

18 czerwca br., w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie zorganizowano rodzinny piknik, podczas którego, odbyły się gry miejskie dla dzieci i rodziców. Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo – Przygoda życia” 2023. Jego celem jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z rodzinami.
W pikniku wzięli udział m.in. przedstawiciele służb.

Nie zabrakło również policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Wydziału Prewencji i Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy przygotowali profilaktyczne stoiska, oraz wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. 

Mundurowi z drogówki przypominali najmłodszym zasady prawidłowego poruszania się po drogach oraz  uczulali na zachowanie ostrożności podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Podkreślali jak ważne jest, aby podczas wakacji każdy dbał o bezpieczeństwo swoje i innych. Uczestnicy festynu mogli wsiąść do policyjnego radiowozu by zobaczyć jego wnętrze, a także usiąść na policyjnym motocyklu i zrobić pamiątkowe zdjęcie z funkcjonariuszami. Policjanci z Wydziału Prewencji uczyli najmłodszych, ale także ich rodziców, m.in. jak należy się zachowywać i na co zwrócić uwagę, podczas kąpieli nad wodą w trakcie zbliżających się wakacji.

Ponadto, dzieci pod okiem technika kryminalistyki, mogły zrobić sobie pamiątkowe odciski linii papilarnych na przygotowanych dla nich kartach i zobaczyć wnętrze specjalistycznego radiowozu, wyposażonego w sprzęt, który wykorzystywany jest np. przy zabezpieczaniu śladów. Rodzinny piknik był świetną okazją do spędzenia wspólnego czasu, rozmów z uczestnikami, podczas których mundurowi, odpowiadali na pytania i opowiadali o swojej pracy zachęcając niektórych uczestników festynu do wstąpienia w policyjne szeregi.
 

Powrót na górę strony