Działania prewencyjne

Krakowscy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas weekendowych pikników

W miniony weekend, krakowscy funkcjonariusze  wzięli udział w piknikach rodzinnych zorganizowanych na terenie Krakowa, w trakcie których przekazywali ich uczestnikom porady na temat bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji. Na przybyłe osoby czekało wiele atrakcji, przygotowanych specjalnie na te okazję.

W miniony weekend, mundurowi z wydziałów prewencji i ruchu drogowego komendy miejskiej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w dwóch piknikach rodzinnych. 23 czerwca br. funkcjonariusze wzięli udział w pikniku z okazji 25-lecia założenia Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza”. Wydarzenie to miało miejsce na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Dwa dni później, na placu przy Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana, zorganizowano piknik medyczny Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie oraz Fundacji Zdrowia Publicznego. W trakcie pikników policjanci przekazywali uczestnikom festynu ulotki oraz książeczki promujące bezpieczne zachowania podczas wakacji.

Dla dzieci przygotowano specjalne kolorowanki i krzyżówki, a każdy maluch mógł wykonać pamiątkowy odcisk linii papilarnych. Wśród osób dorosłych odwiedzających stoisko profilaktyczne, promowano bezpieczne zachowania na drodze, a także przekazywano materiały profilaktyczne dotyczące kampanii „Stop włamaniom do domów”. Przestrzegano także seniorów przed oszustwami na tzw. legendę, informując o coraz nowszych metodach wykorzystywanych przez oszustów. Ponadto, policjanci z ruchu drogowego udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa na drogach.

Uczestnicy mogli przymierzyć część umundurowania funkcjonariuszy, zobaczyć sprzęt służbowy, którym mundurowi posługują się na co dzień i zrobić pamiątkowe zdjęcia siedząc na policyjnym motocyklu. Ponadto policjanci przekazywali informację o tym jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać funkcjonariuszem policji.
 

Powrót na górę strony