Działania prewencyjne

Piknik bezpieczeństwa z udziałem małopolskich policjantów 

W niedzielę 16 lipca br. w Woli Batorskiej w powiecie wielickim, odbył się rodzinny piknik zorganizowany przez miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Jednym z głównych zagadnień poruszanych w czasie trwania imprezy było bezpieczeństwo podczas letnich wakacji. W akcji wzięli udział policjanci z Wydziałów Prewencji oraz Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Laboratorium Kryminalistycznego, Komisariatu Wodnego Policji, policjanci z KPP w Wieliczce a także przewodnik z psem służbowym. 

Funkcjonariusze prowadzili konkursy o tematyce prewencyjnej oraz z zakresu ruchu drogowego, najmłodsi otrzymywali opaski i zawieszki odblaskowe, a także ciekawe nagrody. Wręczane były ulotki zawierające przepisy dotyczące pieszych oraz kierujących hulajnogami elektrycznymi i urządzeniami transportu osobistego. Funkcjonariusze udzielali porad prawnych z zakresu ruchu drogowego, przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami nie tylko na drodze. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozu i motocykla policyjnego przy których dzieci i młodzież chętnie pozowali do zdjęć.

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska sprzętu używanego do rejestracji i zabezpieczania śladów oraz przyjrzenia się jak wygląda praca z psem tropiącym. Zabawa z wieloma atrakcjami połączona z edukacją trwała do późnych godzin popołudniowych. 

Powrót na górę strony