Działania prewencyjne

„Dzień Seniora” z policjantami, w krakowskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Wzorem lat ubiegłych małopolska Policja włączyła się w ogólnopolską akcję „Dzień Seniora” organizowaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ramach tegorocznego wydarzenia, które odbywa się pod hasłem: „Senior menadżer ds. własnego bezpieczeństwa”, przez cały listopad na terenie wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce odbywać się będą liczne spotkania i konsultacje ze specjalistami z różnych instytucji państwowych i organizacji pozarządowych.

30 października b.r., w krakowskim oddziale ZUS przy ul. Pędzichów 27, policjantki Wydziału Prewencji KWP w Krakowie utworzyły stanowisko profilaktyczne, w ramach którego rozmawiały z osobami odwiedzającymi placówkę, na temat niebezpieczeństw i metod działania oszustów, z jakimi mogą się nieświadomie zetknąć. Wszyscy świadczeniobiorcy oczekujący tego dnia na załatwienie swoich spraw otrzymali tematyczne ulotki i notes zawierający ostrzeżenie przed oszustami. 
Działania te były również okazją do rozpowszechnienia Kampanii Społecznej #ZnamTeNumery, zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, której głównym celem jest wypracowanie algorytmu zachowań seniorów w sytuacji potencjalnego zagrożenia oszustwem. Kampania ta realizowana jest wspólnie z Telewizją Puls oraz jej Fundacją „Pod Dębem”. Twarzami projektu są znani i lubiani bohaterowie telewizyjnego serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, którego jeden z odcinków (nr 704)  zawiera wątek poświęcony oszustwu metodą „na wnuczka”. Emisja już w najbliższy poniedziałek tj. 6 listopada o godz. 19:00. 
 

  • policjantka rozdaje ulotki osobom oczekującym w sali obsługi klienta
  • policjantka rozmawia z klientką ZUS, której wręcza ulotkę
  • policjantka rozmawia z osobami oczekującymi na załatwienie swoich spraw
  • zdjęcie przedstawia ulotki i broszury, które były wręczane świadczeniobiorcom ZUS
  • zdjęcie przedstawia informację dot. emisji odcinka Lombard. Życie pod zastaw poświęconego oszustwom na wnuczka
Powrót na górę strony