Tag oszustwa na legendę
Rozmiar czcionki
- Trzech „wnuczków” z zarzutami Dzięki współpracy policjantów z Nowego Targu, Krakowa oraz Myślenic, trzej oszuści, którzy wyłudzili ponad 55 tysięcy złotych metodą „na wnuczka” od mieszkanki Nowego Targu, zostali zatrzymani. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy powiatu krakowskiego. Decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.
- 94-letnia seniorka nie dała się zwieść oszustom Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przyjęli zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy od mieszkanki powiatu olkuskiego. Na szczęście kobieta w porę zorientowała się, że to oszust i nie dała się zwieść pozorom.
- Kryminalni z krakowskiej komendy powiatowej zatrzymali oszustów Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mężczyźni wpadli tuż po dokonanym przestępstwie na 71-latce z powiatu wadowickiego, od której wyłudzili ponad 100 000 zł. Policjanci z Wadowic przejęli zatrzymanych i na podstawie posiadanych dowodów przedstawili im zarzuty. Teraz oszuści najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.